SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI PARAFIALNEGO ODDZIAŁU „CARITAS”

Parafialny Oddział „CARITAS” w parafii Narodzenia NMP w Pieczyskach został założony w roku 2014. W jego skład wchodzą cztery osoby: Małgorzata, Andrzej i Grzegorz Miernikowie oraz Iwona Łoboda. Prace oddziału koordynuje proboszcz parafii ks. Mariusz Zapolski.

Głównym zadaniem zespołu jest pomoc najuboższym i wielodzietnym rodzinom naszej wspólnoty. Korzystając z ofiar, które mieszkańcy parafii składają w kościele do adwentowej i wielkopostnej „Skarbony Dobroci”, oddział „CARITAS” przygotowuje świąteczne paczki, z wieloma produktami potrzebnymi do codziennego życia:

- w roku 2014 na Święta Bożego Narodzenia zebrano 800 złotych i przygotowano paczki dla 4 rodzin,

- w roku 2015 na Wielkanoc zebrano 1840 złotych i przygotowano paczki dla 7 rodzin,

- w roku 2015 na Święta Bożego Narodzenia zebrano 2400 złotych i przygotowano paczki dla 9 rodzin,

- w roku 2016 na Wielkanoc zebrano 3570 złotych i przygotowano paczki dla 14 rodzin.

Obecnie opieką parafialnego oddziału „CARITAS” objęte są 3 rodziny pięcioosobowe, 2 rodziny czteroosobowe i 9 rodzin trzyosobowych. Biorąc pod uwagę fakt, że parafia w Pieczyskach liczy niewiele ponad 1100 osób, działalność zespołu „CARITAS” spełnia oczekiwania naszej wspólnoty i ogarnia pomocą najbardziej potrzebujących.

ks. Mariusz Zapolski – proboszcz