Główny odpust odbywa się w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia. Porządek Mszy Świętych niedzielny: godzina 8.00, 9.30, ale suma odprawiana jest przy ołtarzu polowym o godzinie 12.00, po sumie procesja eucharystyczna kończąca się w kościele. Na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie ziół.

Drugi odpust odbywa się 8 września w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Jeśli wypadnie poza niedzielą, przenosi się na najbliższą niedzielę po Święcie. Msze Święte jak w każdą niedzielę; o godzinie 8.00, 9.30 oraz suma o 11.30.

Suma odpustowa odprawiana jest przy ołtarzu polowym i połączona jest z dożynkami parafialnymi. Na sumie po Komunii Świętej błogosławi się chleby, którymi się następnie łamie między uczestniczących w Mszy Św. Małe błogosławione chleby zabiera się, aby zanieść je chorym i sędziwym. Pod koniec każdej Mszy odbywa się poświęcenie ziarna na siewnego. Po sumie procesja, która kończy się w kościele.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do Pieczysk. Matka Boża Pieczyska w cudownym obrazie czeka na każdego Pielgrzyma.