III   NIEDZIELA   ADWENTU   14.12. 2014  r.

1.      Dziękuję serdecznie za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli rodzinom  państwa:

·         Grażyny i Henryka Stelmasiaków

·         Beaty i Tomasza Stelmasiaków

·         Ewy i Ryszarda Łobodów

·         Karoliny i Karola Wójcików

·         Joanny i Grzegorza Radomskich z Białego Ługu

Proszę o przygotowanie świątyni do przyszłej niedzieli rodziny państwa:

·         Aleksandry i Pawła Wasilewskich

·         Janiny i Henryka Zambrzyckich

·         Marty i Rafała Zambrzyckich

·         Krystyny Rzepeckiej

·         Magdy i Przemysława Królaków

·         Marianny Orynek z Białego Ługu

2.      Trwamy w adwentowym, radosnym oczekiwaniu na przyjście Chrystusa. Wszystkich parafian zapraszam do udziału w RORATACH, porannych Mszach ku czci NMP, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 6.30. Zapraszam szczególnie rodziców wraz ze swoimi dziećmi – uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum. Zapraszam kandydatów do bierzmowania i naszą młodzież. W tym roku, podczas rorat, poznajemy życie i dzieło wielkiej świętej kościoła katolickiego – Św. Teresy, która urodziła się 500 lat temu. Dzieci, uczęszczające na roraty, po Mszy wędrują na pyszne i ciepłe kakao do szkoły.

3.      Przy ołtarzu możemy zaopatrywać się w  pobłogosławione opłatki. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są świece „Caritas” na stół wigilijny. Pamiętajmy, że ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na pomoc osobom najbardziej ubogim w naszej ojczyźnie.

4.      Pod amboną zajduje się  ADWENTOWA SKARBONKA DOBROCI, do której możemy wrzucać nasze indywidualne, dobrowolne ofiary pieniężne, które zostaną przeznaczone na prezenty świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszej parafii.

5.      Dzisiaj po Mszy o godz. 9.30. nastąpi poświęcenie tablicy w kruchcie naszego kościoła z imionami i nazwiskami proboszczów parafii w Pieczyskach od początku XX wieku. Serdecznie dziękuję za ufundowanie tej tablicy i jej montaż rodzinie państwa Szołtunów z Wagrodna, którzy od wielu lat wspomagają nasze sanktuarium.

6.      Zachęcam do zamawiania wolnych intencji mszalnych.

7.      W następny poniedziałek – 22 grudnia od godz. 9.00 odwiedzę z sakramentem pokuty i Eucharystii chorych naszej parafii. Proszę o zgłaszanie ich adresów do zakrystii.

8.      Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich parafian,  by ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę były przeznaczone na pokrycie kosztów budowy nowych konfesjonałów do naszego kościoła. Będą to konfesjonały nowoczesne, zamykane, przestronne, w których wszyscy przystępujący do spowiedzi, również osoby w podeszłym wieku i osoby niedosłyszące będą mogły skorzystać z sakramentu pojednania w warunkach bardzo konfortowych, sprzyjających skupieniu i osobistej modlitwie. Konfesjonały te będą oczywiście przystosowane swoim wyglądem do wystroju naszego zabytkowego kościoła, dlatego ich przygotowanie będzie pracochłonne, żmudne i kosztowne. Proszę więc, byśmy przeznaczyli na ten cel wszystkie ofiary, które złożymy podczas najbliższej kolędy, a także jedną specjalną tacę z każdego miesiąca – do maja przyszłego roku. Byłaby to taca z trzeciej niedzieli tych najbliższych miesięcy.

9.      W gablocie przed kościołem, na stronie internetowej naszej parafii, a także w ostatnim numerze „MADONNY” umieszczony jest rozkład wizyty duszpasterskiej - kolędy, którą rozpocznę 2 stycznia. Rodziny, które nie przyjmowały do tej pory kapłana, bądź sprowadziły się do naszej parafii w ostatnim czasie i chcą, aby je odwiedzić, proszę o kontakt w zakrystii.

10.  Zachęcam do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i dwumiesięcznika księży michalitów „Ktoż jak Bóg”.

11.  W najbliższych dniach Msze św. w naszym kościele zostaną odprawione w następujących intencjach:

Poniedziałek 15.12. godz. 6.30   +  Zofii i Franciszka Żyżyńskich, Juliana

i Janinę Serafinów oraz zm. z tych rodzin

Wtorek          16.12. godz. 6.30   + Alfredy, Janiny i Anny Śliwińskich

Środa             17.12. godz. 6.30   O uzdrowienie Bogdana za wstawiennictwemMatki Bożej Pieczyskiej

Czwartek       18.12. godz. 6.30 + Jana Motyla w 14 r. śm. oraz rodzicówMotylów i Jędrasików

Piątek            19.12. godz. 6.30    wolna intencja

Sobota           20.12. godz. 6.30  + Edwarda, Stanisławy i Andrzeja Kołacińskich

oraz Zofii Kołacińskiej - Strasz

NIEDZIELA      21.12. godz.  8.00  +  Mariana Urbanowicza w 6 r. śm. oraz Henryka

i Krzysztofa Urbanowiczów

9.30  + Aleksandra Matulki w 2 rocz. śm. oraz Zofii i Andrzeja Nogalów

11.30  ZA PARAFIAN

Ks. Mariusz Zapolski

PLAN KOLĘDY - STYCZEŃ 2015 r.

2.01.

ADAMÓW

3.01.

(ul. Czarująca)

5.01.

MARIANÓW

8.01.

BARCICE STARE

12.01.

BARCICE NOWE

13.01.

BIAŁY ŁUG

(od p. Marianny Włodarczyk w stronę Gabryelina)

15.01.

BIAŁY ŁUG

(od p. Henryki i Zenona Urbańskich w stronę Wągrodna do p. Małgorzaty i Mariana Zarębskich)

16.01.

ZADĘBIE

19.01.

PIECZYSKA

20.01.

CHOSNA

21.01.

WOLA PIECZYSKA

(od p. Justyny i Arkadiusza Domaniaków

do p. Anny Pachockiej)

22.01.

WOLA PIECZYSKA

(od p. Krystyny Borowskiej do DOMKÓW na działkach - do p. Marty i Wojciecha Podkańskich)

24.01.

(od p. Hanny i Piotra Masiarzów

do p. Łucji i Henryka Kędzierskich)

26.01.

ŁAWKI

(od p. Antoniny i Bogdana Kędzierskich do końca)

Serdecznie proszę o pojazd pod plebanię na godz. 9.00. Wszystkie ofiary składane w tym roku podczas wizyty kolędowej będą przeznaczone na pokrycie kosztów zakupu nowych konfesjonałów do naszego kościoła. Za składane ofiary wszystkim gorąco dziękuję. Bóg zapłać!

Ks. Mariusz Zapolski

Imieniny: