IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.03.2017

1.     Dziękuję serdecznie za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli rodzinom:

·         Anny i Józefa Michalskich

·         Jacka i Elżbiety Michalskich

·         Danuty i Sylwestra Woźniaków

·         Tomasza Woźniaka z Woli Pieczyskiej

Proszę o przygotowanie świątyni do przyszłej niedzieli rodziny:

·         Anny Frankowskiej

·         Krystyny Borowskiej

·         Eweliny i Wojciecha Borowskich

·         Ireny i Józefa Łobodów z Woli Pieczyskiej

2.     W każdy piątek Wielkiego Postu droga krzyżowa o godz. 17.00. Nabożeństwo gorzkich żali w niedziele po sumie o 11.30. Zapraszam serdecznie.

3.     W czwartek spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o godz. 18.00 na plebanii.

4.     W pierwszą sobotę miesiąca, 1 kwietnia Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca NMP o uwolnienie i uzdrowienie duchowe i fizyczne o godz. 18.00. Eucharystia ta połączona jest z nabożeństwem różańcowym.

5.     Od kwietnia Msze wieczorne w naszym kościele odprawiane będą o godz. 18.00.

6.     W przyszłą niedzielę, 2 kwietnia spotkanie dzieci komunijnych i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz ich rodziców na Mszy o godz. 9.30.

7.     Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do wtorku – 4 kwietnia, a poprowadzi je ksiądz Piotr Jaworski, wikariusz parafii św. Tadeusza na Sadybie w Warszawie. W niedzielę 2 kwietnia nauki rekolekcyjne podczas Mszy o godz. 8.00, 9.30 i 11.30. W poniedziałek i we wtorek Msze z nauką dla dorosłych o godz. 9.00 i 18.00. Rekolekcje dla dzieci w poniedziałek i we wtorek o godz. 11.00. Dzień spowiedzi we wtorek, 4 kwietnia. Spowiedź rano od 8.30 do 10.00 i wieczorem od 17.30 do 19.00.

8.     W niedzielę, 9 kwietnia zapraszamy do Warszawy na XII  Marsz Świętości Życia. Początek o godz. 11.00 podczas uroczystej Mszy Świętej w Archikatedrze św. Jana.

9.     Na środku kościoła, przy krzyżu adoracyjnym, wystawiona została skarbona dobroci, do której możemy wrzucać naszą wielkopostną jałmużnę przeznaczoną na biednych. Z naszych ofiar zostaną przygotowane paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii.

10.  Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i młodzieży oraz tygodnika Idziemy.

11.  W najbliższych dniach Msze Św. w naszym kościele zostaną odprawione w następujących intencjach:

27.03.

Za parafian

28.03.

Wolna intencja

29.03.

17.00

+ Kazimiery Przepiórki w miesiąc po pogrzebie. O Boże bł. dla rodziny, dla dzieci i wnuków O zdrowie dla rodziny

30.03.

Wolna intencja

31.03.

17.00

+ Romana Obstawskiego w 24 rocz. śm.

01.04.

+ Anny, Bronisławy i Henryka Rossy

+ Bronisławy i WacławaBrzeszczaków, Aleksandra Święcickiego

02.04.

8.00

+ Stanisława Pachockiego w 9 rocz. śm.

9.30

+ Ryszarda Postka – int. imieninowa

11.30

+ Mariusza Wyrzykowskiego w 2 rocz. śm.

W ostatnich dniach odeszli  z naszej wspólnoty parafialnej śp. Kazimiera Woźniak lat   89 z Woli Pieczyskiej i śp. Sylwester Matysiaka lat 72 z Ławek.

Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

niedziela,
26 marca 2017