II  NIEDZIELA   ADWENTU    04.12.2016  r.

1.     Dziękuję serdecznie za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli rodzinom:

·       Janiny i Antoniego Walickich

·       Agnieszki i Adama Książek

·       Danuty Narożniak

·       Alicji Wysockiej z Barcic

Proszę o przygotowanie świątyni do przyszłej niedzieli rodziny:

·       Justyny i Sławomira Woźniaków

·       Jolanty Wardeckiej

·       Genowefy Żyłki

·       Anny i Adama Woźniaków

·       Honoraty i Pawła Szwechów z Barcic

2.     W okresie Adwentu zapraszam do udziału w porannych roratach, Mszach ku czci NMP odprawianych o godz. 6.30. Jest jeszcze dużo wolnych intencji roratnich, które możemy  zamawiać w zakrystii.

3.     Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w czwartą niedzielę adwentu, 18 grudnia i potrwają do wtorku, 20 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Ziółkowski, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Radzyminie.

4.     W nawie głównej wystawiona jest Skarbona Adwentowej Pomocy, do której możemy wrzucać nasze dowolne ofiary na rzecz najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii.

5.     W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XVII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy Świętej będziemy mogli złożyć do puszek ofiarę na potrzeby parafii katolickich na Wschodzie.

6.     Dzisiaj po Mszy o godz. 9.30 wymiana tajemnic różańcowych.

7.     W czwartek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza Św. o godz. 6.30.

8.     Za tydzień, 11 grudnia, spotkanie kandydatów do bierzmowania, dzieci komunijnych i ich rodziców po Mszy o godz. 9.30. O godz. 14.00 na plebanii spotkanie Wspólnoty Małżeństw. Zapraszam serdecznie.

9.     W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie Siostry Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo z Łbisk.

10.  Przy wyjściu z kościoła możemy nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznczone są na Wigilijne Dzieło Pomocy ubogim rodzinom w naszej ojczyźnie.

11.  W zakrystii i w nawach bocznych, przy konfesjonałach, rozprowadzane są ścienne kalendarze parafialne na rok 2017. Jeszcze raz gorąco dziękujemy pani Magdalenie Turek z Ławek za graficzne przygotowanie tego pięknego kalendarza, który może być dobrym prezentem świątecznym dla naszych przyjaciół i znajomych.

12.  Za tydzień, po każdej Mszy Św., będziemy mogli nabywać poświęcone opłatki wigilijne.

13.  Dziękuję gorąco za ofiary złożone tydzień temu na fundusz ogrzewania naszego kościoła. Złożyliśmy na ten cel 1.797 złotych.

14.  Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz tygodnika Idziemy.

15.  W najbliższych dniach Msze Św. w naszym kościele zostaną odprawione w następujących intencjach:

Poniedziałek     05.12.      godz.    6.30    +  Sławomira Tygla – int. imieninowa

Wtorek               06.12.      godz.    6.30    +  Marianny i Stanisława Rzęsów

Środa                  07.12.      godz.    6.30     +  Antoniego i Heleny Rzęsów

Czwartek            08.12.      godz.    6.30     +  Krystyny Pachockiej w 2 rocz. śm.

Piątek                 09.12.       godz.   6.30     +  Reginy i Jana Chrabałowskich

Sobota                10.12.       godz.   6.30     wolna intencja

NIEDZIELA          11.12.       godz.   8.00   +  Adama, Marianny, Domicelli i Michała

Puchałów