II   NIEDZIELA   WIELKANOCNA    12.04.2015  r.

1.     Dziękuję serdecznie za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli rodzinom nowożeńców: DOMINIKI i WOJCIECHA.

Proszę o przygotowanie świątyni do przyszłej niedzieli rodziny państwa:

·       Małgorzaty i Krzysztofa Dąbrowskich

·       Lucyny Garlikowskiej

·       Wandy i Krzysztofa Żórawskich

·       Edyty i Stanisława Rutów z Zadębia

2.     Dziękuję gorąco wszystkim, którzy w piątek 10 kwietnia uczestniczyli we Mszy Świętej i modlili się za ofiary katastrofy samolotu rządowego pod Smoleńskiem i za tych Polaków, którzy 75 lat temu zostali zamordowani w Katyniu i w innych miejscach sowieckiej kaźni. Słowa szczególnej wdzięczności kieruję do rodziny państwa Szołtunów z Wągrodna za ufundowanie i umieszczenie na dziedzińcu naszego kościoła pięknego obelisku, przy którym znajduje się Pieta Smoleńska i Krzyż Katyński. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali przy postawieniu tego unikalnego pomnika. Dzisiaj po zakończeniu nabożeństw zachęcam do wspólnej, rodzinnej modlitwy w tym miejscu, za wszystkich naszych rodaków pomordowanych na ziemi nazwanej „Golgotą Wschodu”.

3.     W przyszłą niedzielę 19 kwietnia organizowany jest w Warszawie X MARSZ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA, na który zaproszeni są wszyscy rodzice ze swoimi dziećmi. Początek spotkania o godz. 12.30 w katedrze przy ul. Świętojańskiej.

4.     Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: PAWEŁ ŁOBODA – kawaler z parafii tutejszej i MARTYNA KATARZYNA WOŹNIAK – panna z parafii Trójcy Świętej w Chynowie. Zapowiedź pierwsza. Polecam narzeczonych naszym modlitwom, przypominając jednocześnie, że osoby znające przeszkody między nimi zobowiązane są do przedstawienia ich w kancelarii parafialnej.

5.     Nasza parafianka p. Barbara Gromadzka z Woli Pieczyskiej organizuje wycieczko – pielgrzymkę do Chorwacji w dniach: 20 – 26 maja. W planie m.in. nawiedzenie Medzjugorie – miejsca objawień MB, Sarajewa, Dubrownika oraz Ludbregu – sanktuarium cudu eucharystycznego. Wyjazd z Chynowa. Koszt wycieczki 1.390 złotych. Chętnych zapraszam do zakrystii.

6.     W najbliższą sobotę 18 kwietnia zapraszam na spotkanie na plebanii o godz. 10.00 wszystkich ministrantów i dziewczęcą służbę liturgiczną.

7.     Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci i młodzieży.

8.     W najbliższych dniach Msze Św. w naszym kościele zostaną odprawione w następujących intencjach:

Środa                         15.04.  godz. 18.00   + Eugenii Waligóry i zm. z rodz. Owsińskich

i Waligórów

Czwartek                  16.04.    godz.  7.00   wolna intencja

Piątek                        17.04     godz. 18.00  + Anieli Przepiórki, dziadków Przepiórków

i Glegołów oraz zm z rodz. Pariaszewkich

i Szwechów

Sobota                      18.04.    godz. 18.00   Dziękczynna w 35 rocz. ślubu MAŁGORZATY

i WŁADYSŁAWA

NIEDZIELA                19.04.     godz.    8.00  Dziękczynna z prośbą o dalsze Boże bł.

dla Małgorzaty i Andrzeja Stadników

w 35 rocznicę ślubu