XVII   NIEDZIELA   ZWYKŁA    24.07.2016  r.

1.     Dziękuję serdecznie za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli rodzinom:

·       Emilii i Rafała Traczyków

·       Krystyny i Adama Kołacińskich

·       Ryszarda Góreckiego

·       Anny i Jacka Sobczyków z Zadębia

Proszę o przygotowanie świątyni do przyszłej niedzieli rodziny nowożeńców: YANIRY i DANIELA.

2.     Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy pomogli w piątkowym przyjęciu pielgrzymów z Ekwadoru i  Góry Kalwarii. Dziękuję tym, którzy przygotowali poczęstunek na trasie w Ławkach i w samych Pieczyskach. Dziękuję sołtysom naszych wiosek i osobom z rady parafialnej. Dziękuję wspólnocie małżeństw, ministrantom, dziewczęcej służbie liturgicznej i wszystkim, którzy sprawili radość naszym miłym gościom. Dziękuję również władzom gminy Chynów. Gorące podziękowanie kieruję do wspaniałych tłumaczy: Yaniry, Daniela i pana Zbigniewa Kumidora. Cieszę się również, że wspólnymi siłami udało się przywrócić do użytku budynek tzw. remizy strażackiej, który przez lata stoi prawie zupełnie nie wykorzystany. Mam nadzieję, że jest to dobry początek funkcjonowania tego miejsca dla potrzeb wszystkich mieszkańców naszej parafii. Budynek ten jest pewnym bogactwem naszej wspólnoty i nie powinien stać przez cały rok zamknięty (dostępny właściwie tylko dla kilku osób). Deklaruję chęć pomocy w remoncie tego miejsca i czekam na propozycję osób, które posiadają dostęp do tego budynku.  Zróbmy wspólnie wszystko, by to miejsce odżyło dla dobra naszych mieszkańców.

3.     Jutro wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji dzisiaj po każdej Mszy Świętej nastąpi poświęcenie naszych samochodów i wszystkich pojazdów mechanicznych. Każdy z kierowców będzie mógł złożyc swoją dowolną ofiarę z racji poświęcenia i zabrać dla siebie jakąś pamiątkę ze św. Krzysztofem.

4.     Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca, wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone będą na fundusz ogrzewania naszego kościoła.

5.     Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz tygodnika Idziemy.

6.     W najbliższych dniach Msze Św. w naszym kościele zostaną odprawione w następujących intencjach:

Poniedziałek       25.07.       godz.    7.00  W intecji wszystkich kierowców i podróżujących

z okazji wspomnienia św. Krzysztofa

Wtorek                 26.07.       godz.  11.00  Msza pogrzebowa + Jolanty Łączyńskiej

Środa                    27.07.       godz.  18.00  O łaskę wiary dla Marcina i Adama

+  Zdzisława Korpalskiego w 3 rocz. śm.

+  Hanny Rapanelli

Czwartek             28.07.       godz.      7.00  wolna intencja

Piątek                   29.07.       godz.  18.00   + Franciszki i Władysława Nowakowskich

Sobota                  30.07.       godz.  17.00   Msza ślubna: YANIRY i DANIELA

18.00   wolna intencja

NIEDZIELA            31.07.       godz.    8.00    +  Jadwigi Dudek w 8 rocz. śm.

9.30   +  Władysława Sznajdra w 4 rocz. śm.

11.30  +  Roberta Rolaka w 7 rocz. śm.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Jolanta Łączyńska lat 54 z Ławek.

Polećmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.

wtorek,
26 lipca 2016