XXVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA  25.09.2016  r.

1.     Dziękuję serdecznie za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli rodzinom nowożeńców:  ANNY i ŁUKASZA oraz IWONY i ARKADIUSZA.

Proszę o przygotowanie świątyni do przyszłej niedzieli rodziny:

·       Marzeny i Grzegorza Zwęglińskich

·       Mirosławy Pawlak

·       Jolanty i Zenona Kamińskich

·       Anety i Michała Kamińskich

·       Lecha Węgrzeckiego z Marianowa

2.     Dzisiaj, na Mszy o godz. 9.30, spotkanie kandydatów do bierzmowania i dzieci przygotowujących  się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców. Podczas tego spotkania dzieci komunijne otrzymają poświęcone różańce, a kandydaci do bierzmowania nowe indeksy.

3.     W minionym tygodniu dokonano zewnętrznej renowacji drzwi do naszego kościoła. Za tę piękną inicjatywę, za troskę o naszą świątynię, za nieodpłatną pracę przy malowaniu drzwi dziękuję w sposób szczególny naszemu parafianinowi panu Jarosławowi Krejdyner. Dziękuję także pracownikom jego firmy.

4.     Wczoraj został rozegrany II Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Proboszcza. Nagrody dla najlepszych drużyn zostaną wręczone za tydzień na zakończenie Mszy o godz. 9.30.

5.     Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Paweł PAKUŁA – kawaler z parafii tutejszej i Martyna MICHALSKA – panna z parafii Św. Trójcy w Grabowie. Zapowiedź druga. Polecam narzeczonych naszym modlitwom i przypominam, że osoby znające przeszkody występujące między nimi zobowiązane są w sumieniu do przedstawienia ich w kancelarii parafialnej.

6.     W najbliższą sobotę rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych, w dni powszednie po Mszy wieczornej o godz. 17.00 i w niedziele po sumie o godz. 11.30.

7.     W pierwszą sobotę miesiąca zachęcam do udziału we Mszy ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz.17.00. Eucharystia ta połączona jest z modlitwami o uwolnienie i uzdrowienie fizyczne i duchowe oraz z nabożeństwem różańcowym.

8.     Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, wymiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 9.30.

9.     Intencje mszalne na nowy rok 2017 będzie można zamawiać od pierwszej niedzieli października.

10.  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grójcu poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Bliższe informacje podane są na tablicy ogłoszeń.

11.  Dziękuję za ofiary złożone tydzień temu do puszek na osoby poszkodowane w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Zebraliśmy na ten cel 580 złotych. Bóg zapłać!

12.  Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa dla dzieci i młodzieży oraz tygodnika Idziemy.

13.  W najbliższych dniach Msze Św. w naszym kościele zostaną odprawione w następujących intencjach:

Poniedziałek    26.09.      godz.   7.00  Za parafian

Środa                 28.09.      godz. 18.00  + Wiesławy Karaluch w miesiąc po pogrzebie

Piątek                30.09.      godz. 18.00  +  Marianny i Wacława Wasilewskich oraz

dziadków Wasilewskich

Sobota               01.10.      godz. 17.00   +  Jana Jurczaka w 16 rocz. śm.

W intencji uwolnienia z nałogów i mocy złego ducha Łukasza i Adriana i o łaskę nawrócenia

NIEDZIELA         02.10.      godz.   8.00   +  Janiny Oszczak w 3 rocz. śm

9.30   +  Bogdana Kwiatkowskiego w 3 rocz. śm.

11.30   +  Bogusława, Wiesława, Cecylii, Wacława,

Józefy i Piotra Pakułów