V  NIEDZIELA  WIELKANOCNA   24.04.2016  r.

1.     Dziękuję serdecznie za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli rodzinom:

·       Ireny Kochanek

·       Wojciecha Kucharskiego

·       Wacława Kucharskiego

·       Stanisława Gajewskiego

·       Piotra Kucharskiego z Chosny

Proszę o przygotowanie świątyni do przyszłej niedzieli rodziny nowożeńców:

Marty STĘPKOWSKIEJ i Zbigniewa BAZYL.

2.     Dzisiaj po każdej Mszy możemy złożyć do puszek nasze dowolne ofiary przeznaczone na pomoc mieszkańcom Ukrainy.

3.     Od jutra do środy przeżywać będziemy w naszej parafii  „Nabożeństwo 40-to godzinne”. W  poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17.00 zapraszam na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a o godz. 18.00 na wieczorną  Mszę Świętą. Przed Eucharystią odmówimy wspólnie koronkę do Miłosierdzia Bożego. Do udziału w tym trzydniowym nabożeństwie zapraszam  kandydatów do bierzmowania, dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców, osoby należące do kół żywego różańca, ministrantów, dsl i wszystkich parafian.

4.     W sobotę, 30 kwietnia spotkanie ministrantów i dsl o godz. 10.00 przed plebanią. Na spotkanie przyjeżdżamy na rowerach.

5.     W następną niedzielę, 1 maja po Mszy o godz. 9.30 wymiana tajemnic różańcowych, połączona z krótkim spotkaniem wszystkich osób należących do poszczególnych Róż.

6.     Również w przyszłą niedzielę o godz. 13.30 spotkanie na plebanii małżonków i osób przygotowujących się do przyjęcia młodzieży podczas ŚDM w Polsce.

7.     Pani  Katarzyna Parusińska, nasza parafianka, zaprasza do skorzystania z pomocy psychologicznej, którą oferuje w każdą drugą i czwartą środę każdego miesiąca w godz. 15.00 – 17.00 w pokoju nauczycielskim w Szkole Podstawowej w Pieczyskach. Jest to pomoc psychologiczna dla każdego. Szczególnie zachęcamy do korzystania z niej rodziców mających problemy wychowawcze ze swoimi dziećmi, małżonków mających trudności w swoim związku, osoby przeżywające konflikty w rodzinie, przemoc, uzależnienie, nadmierny stres, żałobę po stracie bliskiego człowieka, czy depresję. Pomoc jest bezpłatna, a umawiać spotkania można telefonicznie, dzwoniąc pod numer: 577 700 148. Pani Katarzyna może spotykać się w szkole także w inne środy miesiąca.

8.     Jest jeszcze dużo wolnych intencji podczas Mszy wieczornych w kwietniu i maju. Można je zamawiać w zakrystii. Zachęcam, byśmy modlili się podczas Eucharystii za naszych zmarłych, ale również w intencjach naszych rodzin, naszych bliskich i przyjaciół. Pięknymi modlitwami w roku Rocznicy Chrztu Polski byłyby Msze dziękczynne za dar sakramentu chrztu nas samych, naszych dzieci i wszystkich krewnych.

9.     Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa dla dzieci i młodzieży oraz tygodnika Idziemy.

10.  W najbliższych dniach Msze Św. w naszym kościele zostaną odprawione w następujących intencjach:

Poniedziałek          25. 04.         godz.      18.00   +  Artura Górskiego

Wtorek                    26.04.         godz.      18.00   wolna intencja

Środa                       27. 04.        godz.      18.00   wolna intencja

Czwartek                 28. 04.        godz.         7.00   wolna intencja

Piątek                      29. 04.        godz.      18.00    +  Teresy, Zofii, Andrzeja, Lekadii

i Henryka Szczepaniaków, dziadków

Tokajów i Szczepaniaków, wszystkich

zmarłych z rodzin Tokajów i Szczepania-

-ów oraz Antoniego Brzezińskiego

Sobota                     30. 04.        godz.      16.00    Msza ślubna: Marty i Zbigniewa

18.00    wolna intencja

NIEDZIELA               01. 05.       godz.         8.00   +  Marty Szymańskiej w 20 rocz. śmierci

9.30   +  Bogdana Liszewskiego w 8 rocz. śmierci

11.30   Dziękczynno – błagalna w intencji

Alana w 18 rocznicę urodzin

sobota,
30 kwietnia 2016

Sobota. Dzien powszedni albo wspomnienie sw. Piusa V, papieza.