V  NIEDZIELA  ZWYKŁA   07.02.2016  r.

1.     Dziękuję serdecznie za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli rodzinom  państwa:

·       Wandy Urbańskiej

·       Katarzyny i Daniela Jaguścików

·       Anny i Zbigniewa Salwów

·       Anety i Artura Żurowskich

·       Iwony i Pawła Skomorowskich z Białego Ługu

Proszę o przygotowanie świątyni do przyszłej niedzieli rodziny państwa:

·       Grażyny i Krzysztofa Wojda

·       Marioli i Pawła Jakubaszków

·       Zbigniewa Dudka

·       Hanny i Leszka Dudków

·       Magdaleny i Mariusza Kwiatkowskich

·       Sławomira Ammel

2.     10 lutego to Środa Popielcowa. Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

3.     W czwartek 11 lutego w liturgiczne wspomnienie MB z Lourdes będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele odprawiona zostanie Msza o godz. 18.00. Będzie ona połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych osobom cierpiącym, starszym i odczuwającym jakiekolwiek słabości. Prosimy rodziny chorych o podwiezienie ich do świątyni.

4.     Od dzisiejszej niedzieli do soboty włącznie będzie trwał 47. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.

5.     Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00. Gorzkie Żale w każdą niedzielę po sumie o godz. 11.30. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można uzyskać raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6.     W przyszłą niedzielę spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania, dzieci komunijnych i ich rodziców na Mszy o godz. 9.30.

7.     Ofiary składane na tacę w niedzielę 14 lutego przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

8.     Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu lutym. Można je zamawiać w zakrystii.

9.     Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, oraz tygodnika Idziemy.

10.  W najbliższych dniach Msze Św. w naszym kościele zostaną odprawione w następujących intencjach:

Wtorek                   09.02.         godz.    7.00  Dziękczynno – błagalna, z prośbą

o dalsze Boże bł., opiekę MB dla całej

rodziny Majaków

Środa                      10.02.         godz.  9.00   +  Stanisławy Szwech w I rocz. śm oraz

POPIELEC                                                              Anieli Krzyszczak

18.00   +  Andrzeja Jabłońskiego

Czwartek                11.02.        godz. 18.00   Za wszystkich chorych i cierpiących

mieszkańców naszej parafii

Piątek                      12.02.        godz. 17.00   wolna intencja

Sobota                     13.02.        godz. 17.00   wolna intencja

NIEDZIELA               14.02.       godz.  8.00   +  Roberta Rolaka

9.30   +  Kamila Waligóry w 14 rocz. śm. oraz

Lesława Maciaka w 7 rocz. śm.

11.30   +  Stanisława Zarębskiego w 5 rocz. śm.

czwartek,
11 lutego 2016

Czwartek. Dzien powszedni albo wspomnienie Najswietszej Maryi Panny z Lourdes.