XII NIEDZIELA ZWYKŁA 25.06.2017

1.     Dziękuję serdecznie za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli rodzinom:

·       Małgorzaty i Jacka Nizińskich

·       Sabiny i Wiesława Mikosów

·       Martyny i Norberta Puchałów

·       Magdaleny i Nikodema Kusiów

·       Patrycji i Mateusza Orynków

·       Kariny i Dariusza Bartosów z Ławek

Proszę o przygotowanie świątyni do przyszłej niedzieli rodziny:

·       Teresy i Krzysztofa Kopków

·       Lidii i Piotra Goździewskich

·       Grażyny i Andrzeja Matysiaków

·       Jolanty Gwiazdy

·       Wiesławy i Stanisława Kopków z Ławek

2.     Z dniem 1 lipca br. następuje zmiana proboszcza naszej parafii. Decyzją Jego Eminencji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego nowym proboszczem parafii Narodzenia NMP w Pieczyskach został mianowany ksiądz Andrzej Pawelski, dotychczasowy wikariusz parafii Świętej Rodziny w Ursusie. Ks. Andrzej ma 25 lat kapłaństwa. Jest księdzem bardzo gorliwym, obdarzonym wieloma talentami, pracującym z wielkim zapałem i poświęceniem, oddanym całym sercem wiernym wśród których duszpasterzuje. Znakomicie odnajduje się we wspólnotach rodzin, dzieci i młodzieży. Będzie on na pewno dla całej pieczyskiej parafii wielką podporą. Jestem o tym głęboko przekonany, ponieważ pracowałem wspólnie z księdzem Andrzejem w Warce. Proszę, otoczcie go swoją modlitwą i wsparciem, przyjmując go w Pieczyskach z otwartym sercem.

3.     Ze swojej strony, gorąco dziekuję Wam wszystkim za 6 lat wspólnej drogi do Pana Boga, do królestwa niebieskiego. Dziękuję za wszelkie dobro, oddanie i troskę o kościół, o jego otoczenie, o proboszcza, o plebanię i o wszystko, co tworzy sanktuarium MB Pieczyskiej. Dziękuję za Waszą pobożność, za wspólnie przeżywane modlitwy, odpusty, procesje i uroczystości liturgiczne. Dziękuję z serca byłym proboszczom naszej parafii, szczególnie ks. Zdzisławowi Rogozińskiemu i ks. Leszkowi Włodarczykowi za piękne świadectwo kapłańskiego posługiwania i za przekazanie mi świątyni i całej parafii w stanie niemal doskonałym. Dziękuję serdecznie panom kościelnym, panom organistom parafii, wszystkim ministrantom, kandydatom, lektorom, dsl-kom i całej asyście liturgicznej. Dziękuję nadzwyczajnym szafarzom Eucharystii. Dziękuję wszystkim należącym do kół żywego różańca. Dziękuję radzie parafialnej. Dziękuję gorąco wspólnocie małżeństw. Dziękuję parafialnemu oddziałowi Caritas za opiekę nad rodzinami potrzebującymi wsparcia. Bardzo dziękuję za troskę o piękno naszej strony internetowej i parafialnej gazetki. Dziękuję z serca dyrekcji i radzie pedagogicznej szkoły podstawowej w Pieczyskach. Dziękuję wszystkim paniom i panom sołtysom naszych wiosek. Dziękuję za wszelką pomoc panom wójtom naszych gmin i pracownikom samorządów. Dziękuję pielgrzymom, parafianom z sąsiednich wspólnot, czcicielom MB Dobrej Przemiany, wszystkim ofiarodawcom i osobom wspierającym nasze sanktuarium. Jednocześnie przepraszam za wszystkie moje błędy, niedoskonałości i braki. Dziękuję wszystkim rodzinom, dzieciom i młodzieży. Czułem się wśród Was bardzo dobrze i rodzinnie.  Myślę, że przez te lata tworzyliśmy atmosferę wspólnoty. Dziękuję WSZYSTIM za WSZYSTKO !!! Nie wymieniam świadomie nikogo z imienia i nazwiska, by przypadkiem kogoś nie pominąć i nie zasmucić. Wszystkich Was zamykam w moim kapłańskim sercu i zabieram przed oblicze MB Nieustającej Pomocy w Pruszkowie. Do zobaczenia!

4.     1 lipca, to pierwsza sobota miesiąca. Zapraszam na Mszę o godz. 18.00 ku czci Niepokalanego Serca NMP o uwolnienie i uzdrowienie fizyczne i duchowe. Po Eucharystii nabożeństwo  różańcowe.

5.     Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i młodzieży oraz tygodnika Idziemy.

6.   W najbliższych dniach Msze Św. w naszym kościele zostaną odprawione w następujących intencjach:

26.06.

18.00

+ Marii Nowakowskiej w 10 rocz. śm.

27.06.

+ Jana, Pawła i Antoniny Bursy oraz Jana i Marianny Żeżyńskich

28.06.

+ Wiesława Staniszewskiego

+ Stanisławy i Jana Rybickich

+ Janiny Cieślak – w miesiąc po śmierci

29.06.

18.00

+ Mariana Sobczyka w 1  rocz. śm.

30.06.

18.00

+ Stanisława, Janiny i Zofii Kamińskich, Heleny Muszyńskiej oraz zm. z rodz. Włodarczyków

01.07.

+ Mariana, Julianny, Ryszarda Małachowskich oraz Zbigniewa Krajewskiego

02.07.

8.00

+ Teresy, Janiny i Stanisława Koralewskich oraz Ewy i Stefana Bartników

9.30

+ Antoniego Sierputowskiego w 2 rocz. śm.

11.30

Dziękczynno-błagalna w 80 rocz. urodzin Joanny Postek