NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA 23.04.2017

1.     Dziękuję serdecznie za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli rodzinom:

·         Teresy Stelmasiak

·         Zuzanny Bursy

·         Danuty i Krzysztofa Tokajów

·         Zofii Wasilewskiej

·         Renaty i Tomasza Zdunczyków

·         Hanny i Grzegorza Orzechowskich z Woli Pieczyskiej

Proszę o przygotowanie świątyni do przyszłej niedzieli rodziny nowożeńców:

ALEKSANDRY i KAMILA.

2.     Rozpoczynamy dzisiaj w Kościele 73. Tydzień Miłosierdzia, którego hasłem są słowa: „Idźcie i głoście”.

3.     Przy wyjściu z kościoła możemy składać do puszek nasze ofiary przeznaczone na pomoc mieszkańcom zrujnowanej przez wojnę Syrii. Będą one przekazane najbardziej poszkodowanym przez Caritas Polska.

4.     Dzisiejsze spotkanie wspólnoty małżeństw jest przeniesione na inny termin.

5.     W dniach od 25 do 27 kwietnia przeżywać będziemy 40-godzinne nabożeństwo. We wtorek, środę i czwartek będziemy spotykać się na wieczornych modlitwach. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czas na osobistą adorację, a o godz. 18.00 Eucharystia.

6.     Kandydaci do bierzmowania mają swój egzamin w czwartek 27 kwietnia o godz. 18.00 na plebanii.

7.     Dzieci pierwszokomunijne, młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania oraz ich rodzice mają spotkanie w niedzielę 30 kwietnia na Mszy o godz. 9.30.

8.     Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone będą na fundusz ogrzewania naszego kościoła.

9.     Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Goscia Niedzielnego dla dzieci i mołdzieży oraz tygodnika Idziemy.

10.  W najbliższych dniach Msze Św. w naszym kościele zostaną odprawione w następujących intencjach:

24.04.

7.00

Za prafian

25.04.

Wolna intencja

26.04.

+ Sylwestra Wojciecha Matysiaka w miesiąc po pogrzebie

27.04.

Wolna intencja

28.04.

+ Barbary i Stanisława Pakułów oraz Anieli i Czesława Tymińskich

29.04.

16.30

Msza ślubna: Aleksandry PAKUŁY i Kamila BĄKA

18.00

+ Antoniego Giezka – int. imeninowa, Anny i Bolesława Giezków, Władysławy i Józefa Doboszów oraz Hanny i Tadeusza Szlasów

30.04.

8.00

+ Marty Szymańskiej w 21 rocz. śm.

9.30

Dziekczynno – błagalna w int. Haliny i Zdzisława orza ich dzieci

11.30

Dziękczynno – błagalna w 60 rocz. ślubu Apolonii i Józefa

Wminionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej śp. Władysława Zwęglińska lat 79 Marianowa. Polećmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.

czwartek,
27 kwietnia 2017