II   NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU    01.03. 2015  r.

1.      Dziękuję serdecznie za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli rodzinom :

·         Leszka Kowalskiego

·         Jadwigi Głowackiej

·         Wojciecha Giezka z Chosny

Proszę o przygotowanie świątyni do przyszłej niedzieli rodziny:

·         Mirosława Czerniszewskiego

·         Ryszarda Postka

·         Zdzisława Obstawskiego

·         Dariusza Obstawskiego

·         Andrzeja Broćka z Chosny

2.      Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Droga krzyżowa odprawiana jest w naszym kościele w każdy piątek  o godz. 17.00, a gorzkie żale w każdą niedzielę po sumie o godz. 11.30.

3.      Na środku kościoła, przy krzyżu pasyjnym, znajduje się Wielkopostna Skarbonka Dobroci, do której możemy wrzucać naszą  jałmużnę – ofiarę dla osób najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

4.      W najbliższy piątek 6 marca rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do trzeciej niedzieli wielkiego postu – 8 marca. Nauki dla dorosłych i młodzieży w piątek i sobotę o godz. 9.00 i 17.00. Spotkania dla dzieci: w piątek o godz. 10.30 i w sobotę o godz. 15.30. Dzień spowiedzi w sobotę 7 marca: rano od 8.30 do 10.00 i wieczorem od 16.00 do 19.00. Zakończenie rekolekcji dla wszystkich w niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 8.00, 9.30 i 11. 30. Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. Dr Tomasz Jakubiak z Warszawy, wykładowca prawa kanonicznego na uczelniach katolickich.

5.      6 marca – to pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi, a o godz. 17.00 Msza w intencji zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach.

6.      7 marca – to pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta, połączona z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie fizyczne i duchowe oraz nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00.

7.      Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Przemysław PIEKARNIAK – kawaler z parafii Św. Trójcy w Chynowie i Karolina KOŁACIŃSKA – panna z parafii tutejszej. Wojciech RYBAK – kawaler z parafii Trójcy Św. w Lublinie i Dominika GŁOGOWSKA – panna z parafii tutejszej. Zapowiedzi drugie. Polecam narzeczonych naszym modlitwom, przypominając, że każdy kto znałby przeszkody zachodzące między nimi jest zobowiązany w sumieniu przedstawić je w kancelarii parafialnej.

8.      Jak zawsze przed Świętami Wielkiej Nocy zwracam się z gorącą prośbą do sołtysów poszczególnych wiosek o zebranie ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. Proszę o odebranie list ofiarodawców w zakrystii.

9.      Gorąco dziękuję za ofiary na fundusz ogrzewania naszego kościoła. Tydzień temu zebraliśmy na ten cel 2.477 złotych. Bóg zapłać.

10.  Kandydaci do sakramentu bierzmowania i ich rodzice mają swoje spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 9.30. Serdecznie zapraszam.

11.  Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i młodzieży.

12.  W najbliższych dniach Msze Św. w naszym kościele zostaną odprawione w następujących intencjach:

Poniedziałek         02.03. godz.   7.00   O Boże bł., zdrowie i wszelkie łaski dla

Teresy w 80 rocznicę urodzin

Wtorek                   03.03. godz.   7.00   wolna intencja

Środa                       04.03.  godz. 17.00   +  Andrzeja Banasiaka w 5 rocz. śm. oraz

Zofii Banasiak w 8 rocz. śmierci

Błagalno-dziękczynna o szczęśliwą operację

serca dla Andrzeja

Czwartek                   05.03.  godz.     7.00   wolna intencja

Piątek                         06.03.  godz.     9.00   wolna intencja

17.00  Msza WYPOMINKOWA

Sobota                         07.03. godz.      9.00   wolna intencja

17.00  O zdrowie i Boże bł. dla Grażyny, by MB

Dobrej Przemiany pomogła przetrwać jej trudne chwile

O zdrowie dla ks. Ireneusza

+  Stanisławy Szwech w miesiąc po pogrzebie

+  Edwarda i Stanisława Lis

+  Marty Fronczyk

+  Anny, Henryka i Bronisławy Rossy

+  Władysława Szczygła i Marii Łojewskiej

+  Marii Perzyny

+  Krystyny i Ryszarda Sobiepanków

NIEDZIELA                   08.03. godz. 8.00  +  Henryka w 7 r.śm. i Krystyny – imieninowa

Krawieckich

9.30  +  Ryszarda Głowy w 10 rocz. śm.

11.30  ZA  PARAFIAN

Ks. Mariusz Zapolski