VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 26.02.2017 r.

1.     Dziękuję serdecznie za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli rodzinom:

·         Urszuli i Krzysztofa Szczepaniaków

·         Moniki Piotrowskiej

·         Teresy i Zygmunta Głogowskich

·         Emili i Roberta Stelmasiaków

·         Mirosława Brzezińskiego z Adamowa

Proszę o przygotowanie świątyni do przyszłej niedzieli rodziny:

·         Justyny i Arkadiusza Domaniaków

·         Elżbiety i Bogdana Serafinów

·         Marii i Krzysztofa Wilimańskich

·         Magdaleny i Marcina Wilimańskich

·         Renaty i Witolda Bednarskich z Woli Pieczyskiej

2.     W Środę Popielcową, 1 marca rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu Msze Święte odprawione będą o godz. 9.00 i 18.00. W każdy piątek Wielkiego Postu droga krzyżowa o godz. 17.00. Na to nabożeństwo zapraszam wszystkich parafian, szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz dzieci, które w tym roku przyjmą pierwszą komunię świętą. Matka Boża prosiła dzieci w Fatimie w 1917 roku, by pokutowały za grzeszników. Po stu latach ta prośba jest ciągle aktualna. Dlatego główną myślą tegorocznego Wielkiego Postu jest wezwanie: „POKUTUJCIE!”. Dzieci pierwszokomunijne otrzymają książeczkę, w której będą wklejać obrazki z kolejnych nabożeństw drogi krzyżowej.

3.     Nabożeństwo gorzkich żali odprawiane będzie w każdą niedzielę po sumie o 11.30.

4.     Dzisiaj rozpoczynamy jubileuszowy 50. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Będzie on trwał do soboty, 4 marca. Módlmy się wszyscy gorliwie w tym czasie w intencji trzeźwości naszego narodu.

5.     W najbliższy czwartek, 2 marca spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o godz. 18.00 na plebanii.

6.     W pierwszy piątek miesiąca, 3 marca od godziny 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 17.00 droga krzyżowa, a po niej Msza w intencji zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach.

7.     W tym dniu przypada 10. Rocznica nominacji Pasterza Archidiecezji Warszawskiej – Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. W piątek będziemy modlić się szczególnie za naszego Metropolitę.

8.     W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam na Mszę Świętą o uwolnienie i uzdrowienie duchowe i fizyczne o godz. 17.00. Po Eucharystii nabożeństwo różańcowe ku czci Niepokalanego Serca NMP.

9.     W pierwszą niedzielę miesiąca, wymiana tajemnic i spotkanie osób należących do kół żywego różańca po Mszy o 9.30.

10.  Za tydzień wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

11.  Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i młodzieży oraz tygodnika Idziemy.

12.  W najbliższych dniach Msze Św. w naszym kościele zostaną odprawione w intencjach:

27.02.

Za parafian

28.02.

Wolna intencja

Środa Popielcowa

01.03.

9.00

O uwolnienie męża Roberta z wszelkich zniewoleń

18.00

+ Heleny i Antoniego Rzęsów, Stanisława Woźniaka i zm. z rodz. Rzęsów i Woźniaków

02.03.