V   NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU    22.03. 2015  r.

1.     Dziękuję serdecznie za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli rodzinom państwa:

·       Małgorzaty i Bogdana Paprzyckich

·       Katarzyny i Artura Paprzyckich

·       Marianny Kołacińskiej

·       Ewy i Grzegorza Kołacińskich z Zadębia

Proszę o przygotowanie świątyni do przyszłej niedzieli rodziny państwa:

·       Emilii i Rafała Traczyków

·       Krystyny i Adama Kołacińskich

·       Ryszarda Góreckiego

·       Jadwigi i Mariana Sobczyków

·       Anny i Jacka Sobczyków z Zadębia

2.     Zapraszam do uczestnictwa w ostatniej drodze krzyżowej w piątek – 27 marca o godz. 17.00 i w  gorzkich żalach w niedzielę po sumie o godz. 11.30.

3.     Na środku kościoła, przy krzyżu pasyjnym, znajduje się Wielkopostna Skarbonka Dobroci, do której możemy wrzucać naszą  jałmużnę – ofiarę dla osób najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

4.     Dziasiaj po Mszy o godz. 9.30 zebranie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców przed wspólnym wyjazdem w sobotę 28 marca do Piaseczna na spotkanie z ks. Biskupem.

5.     Przygotowujemy się do rozpoczęcia prac na placu przed naszym kościołem. Pragniemy w jak najszybszym czasie przekształcić ten teren w Dziedziniec Różańcowy Św. Jana Pawła II. W prezbiterium możemy dzisiaj obejrzeć medaliony różańcowe, które zostaną zainstalowane w czterech miejscach dziedzińca. Każdy z nich przedstawia jedną z 20 tajemnic różańcowych. Chcąc włączyć w te prace całą społeczność naszej parafii, zwracam się z gorącą prośbą do rodzin i osób indywidualnych o ufundowanie poszczególnych medalionów. Rodzina lub osoba, która zechciałaby stać się fundatorem jednej z 20 tajemnic, zostanie uwieńczona specjalnym podpisem pod danym medalionem. Szczegółowy szkic dziedzińca różańcowego możemy obejrzeć za w dzisiejszym numerze naszej gazetki parafialnej „MADONNA”.

6.     W najbliższą środę – 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza Święta o godz. 17.00.

7.     W Niedzielę Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przed każdą Mszą, podczas obrzędu uroczystego wejścia – poświęcenie palem.

8.     Zapraszam serdecznie do udziału w konkursie parafialnym na najpiękniejszą i największą palmę. Rozstrzygnięcie konkursu za tydzień na Mszy o godz. 9.30.

9.     Jak zawsze przed Świętami Wielkiej Nocy zwracam się z gorącą prośbą do sołtysów poszczególnych wiosek o zebranie ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

10.  W najbliższy piątek – 27 marca po Mszy wieczornej zapraszam na próbę w kościele lektorów czytających Mękę Pańską.

11.  W zakrystii można zgłaszać adresy osób chorych i starszych, których odwiedzę z Komunią Świętą w Wielki Wtorek – 31 marca od godz. 9.00.

12.  Ostatnia możliwość przystąpienia przed świętami do sakramentu pokuty i pojednania  w naszym kościele będzie w Wielki Wtorek – 31 marca w godzinach od 17.00 do 19.00.

13.  Dzisiaj gościć będziemy w naszej wspólnocie zespół wokalno - instrumentalny „Fletnia Pana” z parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu. Po sumie o godz. 11.30 zapraszamy wszystkich do obejrzenia przepięknego misterium pasyjnego o męce i cierpieniu Chrystusa we współczesnym świecie pt.: „ Oto ja… człowiek ?”. Po zakończeniu spektaklu będziemy mogli złożyć nasze dowolne ofiary na pomoc chorym i cierpiącym, szczególnie osobom dotkniętym chorobą AUTYZMU.

14.  Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci i młodzieży.

15.  Za tydzień w ostatnią niedziele miesiąca, zgodnie z naszą tradycją, wszystkie ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na fundusz ogrzewania naszego kościoła.

16.  W najbliższych dniach Msze Św. w naszym kościele zostaną odprawione w następujących intencjach:

Poniedziałek             23.03. godz.  12.00  Msza pogrzebowa + Stanisławy Rybickiej

Wtorek                       24.03. godz.    7.00  wolna intencja

Środa                           25.03. godz.  17.00   + Cecylii w 2 rocz. śm. i Piotra Durków

Czwartek                    26.03. godz.    7.00   wolna intencja

Piątek                          27.03. godz.  17.00  + Romana Obstawskiego w rocz. śm.

Sobota                         28.03. godz.  17.00  + Mariana Woźniaka w 3 rocz. śm.

Rysława Woźniaka oraz rodziców

Woźniaków i Piekarzy

NIEDZIELA                   29.03.   godz.  8.00  +  Stanisława Matoska w 4 rocz. śm.

oraz Janusza Góreckiego w 6 rocz. śm

9.30  +  Marianny i Jana Kędzierskich oraz zm.

Rodzin Kędzierskich, Choińskich i Zająców

11.30  +  Jana i Anny Walickich oraz Jana i Janiny

Zatorskich

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności dwie parafianki

śp. Marianna Wasilewska l. 88 z Adamowa oraz Stanisława Rybicka l. 95 z Marianowa.

Módlmy się o ich zbawienie: „ Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Ks. Mariusz Zapolski

sobota,