XVII   NIEDZIELA   ZWYKŁA     27.07. 2014  r.

1.      Dziękuję serdecznie za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli rodzinom państwa:

·              Henryki i Zdzisława Tyglów

·              Aliny i Janusza Szymańskich

·              Marzeny Filutowskiej

·              Genowefy i Zbigniewa Pielaszków

·              Ewy i Leszka Pielaszków z Woli Pieczyskiej

Proszę o przygotowanie kościoła do przyszłej niedzieli rodziny nowożeńców:

AGNIESZKI i TOMASZA.

2.      Zbliżamy się do dnia nawiedzenia naszej parafii przez kopię obrazu MB CZĘSTOCHOWSKIEJ. W poniedziałek  - 11 sierpnia o godz. 17.00 przejmiemy obraz od parafii w Drwalewie i będziemy modlić się przy nim do wtorku -  12 sierpnia do godz. 16.30.

Nawiedzenie obrazu poprzedzą krótkie rekolekcje, które w sobotę – 9 sierpnia i w niedzielę – 10 sierpnia poprowadzi ks. Wojciech Skóra marianin.

P  R  O  G  R  A  M     R  E  K  O  L  E  K  C  J  I     I     N  A  W  I  E  D  Z  E  N  I  A

Sobota       9.08.   godz. 15.00 – 17.00 spowiedź rekolekcyjna.

godz. 17.00 – nabożeństwo różańcowe.

godz. 18.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną.

Niedziela  10.08. godz. 8.00, 9.30, 11.30 – Msze z nauką rekolekcyjną.

P O N I E D Z I A Ł E K    11.08.2014 r.

16.00  Nabożeństwo oczekiwania.

16.30  Uroczysta procesja do miejsca powitania.

17.00  Powitanie Matki Bożej i procesja do kościoła.

17.30  Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Kard. Kazimierza Nycza.

19.00  Czuwanie kółek różańcowych.

21.00  Apel Jasnogórski.

22.00  Czuwanie młodzieży.

23.00  Modlitwy za zmarłych.

24.00  Pasterka Maryjna.

W T O R E K    12.08.2014 r.

1.00  czuwanie – mieszkańcy  BARCIC

2.00  czuwanie – mieszkańcy  BIAŁEGO  ŁUGU

3.00  czuwanie – mieszkańcy  CHOSNY

4.00  czuwanie – mieszkańcy  ŁAWEK

5.00  czuwanie – mieszkańcy  MARIANOWA

6.00  czuwanie – mieszkańcy  PIECZYSK

7.00  czuwanie – mieszkańcy  WOLI  PIECZYSKIEJ

8.00  czuwanie – mieszkańcy  ZADĘBIA

9.00  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

10.00  Msza Święta ze specjalnym błogosławieństwem niemowląt,

dzieci przedszkolnych i szkolnych (kl. 0-VI) oraz matek w stanie

błogosławionym.

11.00  Czuwanie różańcowe Rady Parafialnej.

12.00  Msza Święta dla osób cierpiących i w podeszłym wieku,

połączona z sakramentem namaszczenia chorych.

13.00  Czuwanie kółek różańcowych.

14.00  Nabożeństwo odnowienia Ślubów Jasnogórskich.

15.00  Msza Święta na zakończenie nawiedzenia.

Poswięcenie obrazów MB Jasnogórskiej do naszych mieszkań.

Liturgia pożegnania.

3.      1 sierpnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 17.00 wystawienie Najswiętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi, a o godz. 18.00 Msza w intencji zmarłych poleconych w tegorocznych modlitwach wypominkowych. W tym dniu przeżywać będziemy także 70-tą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i będziemy modlić się za wszystkich powstańców.

4.      Również w piątek po Mszy wieczornej o godz. 19.00 spotkanie ministrantów i dsl.

5.      W sobotę o godz. 9.00 zapraszam całą służbę liturgiczną na wyjazd rowerowy do Sobikowa, połączony z ogniskiem z pysznymi kiełbaskami.

6.      W pierwszą sobotę miesiąca 2 sierpnia zapraszam gorąco na Mszę Świętą o uwolnienie i uzdrowienie fizyczne i duchowe o godz. 18.00. Eucharystia ta połączona jest z nabożeństwem różańcowym i z indywidualnym błogosławieństwem Najswiętszym Sakramentem.

7.      W przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 9.30, spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i młodzieży, która przyjęła ten sakrament w ubiegłym roku w naszym kościele. Natomiast po sumie spotkanie robocze Rady Parafialnej.

8.      Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Goscia Niedzielnego.

9.      W najbliższych dniach Msze św. w naszym kościele zostaną odprawione w następujących intencjach:

Środa              30.07.  godz. 18.00   +  Tadeusza Walkiewicza

Piątek             01.08. godz.  18.00    MSZA  WYPOMINKOWA

Sobota            02.08.godz.   16.30   Msza slubna : AGNIESZKI i TOMASZA

18.00    +  Krzysztofa Kołacińskiego, Marty Anuszewskiej,

Henryka Tomaszewskiego, Tadeusza Otulaka

NIEDZIELA      03.08. godz.    8.00   +  Krystyny, Wacława, Genowefy i Stefana Stelmasiaków

9.30   +  Adeli Kwiatkowskiej w 2 rocznicę smierci

11.30   +  Anny Borzechowskiej