II NIEDZIELA ADWENTU – 10 GRUDZIEŃ 2017

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła przedstawicielom Państwa:

· Iwony Czerniszewskiej

· Agnieszki Brociek i Adama

· Marii Obstawskiej

· Katarzyny Kusiak

· Dariusza Obstawskiego

Proszę o przygotowanie rodziny Państwa:

· Jana Muranowicza

· Pawła Biedrzyckiego

· Edwarda Smakuszewskiego

· Wojciecha Rossy

2. Od tygodnia trwamy na adwentowym czuwaniu przez udział w roratach, które odprawiane są w dni powszednie o godz. 6:30. W najbliższą środę ze względu na wyjazd dzieci na wycieczkę RORATY wyjątkowo o 6:15!!!

3. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w przyszłą niedzielę 17 grudnia, nauki podczas każdej Mszy św. o 8:00, 9:30 dla dzieci i o 11:30. W poniedziałek i we wtorek nauki rekolekcyjne dla dorosłych podczas Mszy św. O 9:00 i 18:00. Nauki dla dzieci poniedziałek i wtorek o 17:00. Adwentowa spowiedź rekolekcyjna we wtorek 19 grudnia od 8:30 i 16:30. Rekolekcje poprowadzi ks. Marcin Kamiński. Spowiedź i komunia św. dla chorych i seniorów także we wtorek. Proszę o zgłaszanie nazwisk i adresów.

4. W nawie bocznej przy konfesjonale rozprowadzane są opłatki na stół wigilijny a w zakrystii świece CARITAS.

5. Tak jak w latach ubiegłych przy ołtarzu wystawiona jest Skarbona Adwentowej Pomocy. Z ofiar do niej złożonych panie z parafialnego Caritas zrobią świąteczne paczki dla rodzin naszej parafii. Proszę o wsparcie tej akcji.

6. Dziś obchodzimy XVIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek zbierane są ofiary, którymi wspieramy ten ubogi Kościół.

7. W czwartek (przy sprzyjających warunkach pogodowych) na naszym parafialnym cmentarzu będą usuwane drzewa (sosny), które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i grożą zniszczeniem pomników. Osoby, które mają pomniki rodzinne w alejce do studni proszę o zgłoszenie się do zakrystii.

8. W przyszłą sobotę o godz. 10:00 zapraszam na plebanię dzieci i młodzież na próbę śpiewu a ministrantów i dziewczynki DSL do kościoła na spotkanie formacyjne.

9. Prasa katolicka – Gość Niedzielny

10. Intencje: