FILM Z NAWIEDZENIA OBRAZU MATKI BOŻEJ W NASZEJ PARAFII

Powitanie w imieniu parafii.

Cudowna Matko!  Wiele wieków temu odnalazłaś naszą parafię i otoczyłaś ją płaszczem swej opieki. Witamy Cię dzisiaj w Twym własnym domu.

Ponad trzydzieści lat upłynęło od Twojej poprzedniej peregrynacji. Zmienił się kościół, zmieniły się Pieczyska. Wyrosły nowe domy,

nowe drzewa i nowi ludzie. Bóg otoczył nas piękną przyrodą, w której zawiera się naturalny porządek świata.  Siłę i piękno daje nam to, co niematerialne. Wielbimy Cię modlitwą naszych przodków.

Zstąpiłaś do nas Pani z Jasnej Góry, aby obejrzeć nasze plony. Niechaj plon naszego życia, dzięki Twojej wizycie, będzie bogatszy w dobre uczynki i mądre słowa.

Powitanie przez młodzież

Matko Boża z Jasnej Góry! Po raz pierwszy uczestniczymy w wydarzeniu znanym nam z opowieści i filmów.

Onieśmielasz nas, Czarna Madonno, swoim dostojeństwem i prostotą. Kiedy poszukujemy autorytetów, Ty dajesz nam oparcie w swoim majestacie.

Czujemy się wyróżnieni, ponieważ przypadło nam witać Królową Polski.

Powitanie przez dzieci

O Piękna Pani! Wędrujesz z Częstochowy po Polsce, aby spotkać się z każdym z nas. Przybiegliśmy do Ciebie z radością.

Pragniemy Ci ofiarować bukiet polnych kwiatów, symbolizujących nasze dobre uczynki, wypełniane z myślą o Tobie.

Troszczysz się o nas. Na Twojej twarzy odbite są losy ojczyzny, dla której rośniemy. Pobłogosław swoje dzieci z parafii Pieczyska.

Peregrynacja Obrazu MB Częstochowskiej - 11-12.08.2014