Modlitwa ministrantów przed Mszą św.

Oto za chwilę przystąpię do ołtarza Bożego, do Boga, który rozwesela młodość moją, do świętej przystępuję służby. Chcę ją pełnić dobrze . Proszę Cię, Panie Jezu, o łaskę skupienia, by myśli moje były przy Tobie, by oczy moje były zwrócone na ołtarz, a serce moje oddane tylko Tobie. Amen.

Modlitwa ministrantów po Mszy św.

Boże, którego dobroć powołała mnie do Twej służby, spraw abym uświęcony uczestnictwem w Twych tajemnicach, przez dzień dzisiejszy i całe me życie szedł tylko drogą zbawienia. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa Ministranta

Panie Jezu Chryste, Ty wezwałeś mnie,abym szedł za Tobą drogą do Ojca.Chcę iść z Tobą, chcę żyć z Ciebie.Bądź światłem, które mnie oświeca.Bądź moim Mistrzem, którego kocham,i za którym idę.

Wyryj głęboko w moim sercu słowo Twoje.Naucz mnie patrzeć na Twój przykład.Napełnij mnie Twoim życiem, abym uwielbiał Ojcai służył braciom tak, jak Ty nakazałeś.Wybaw mnie od grzechu.

Przełam we mnie to, co się Tobie opiera.Daj mi Ducha Twego i dozwól,aby obietnica Twoja wypełniła się we mnie.Chcę żyć przez Ciebie, z Tobą i w Tobie -w miłości Ducha Świętego ku chwale Ojca.Maryjo, Matko Kościoła, Królowo świata,bądź mi Matką na drogach mojego życia.Wyjednaj mi Matko pięknej miłościDucha miłości, co nigdy nie ustaje,Ducha mądrości Krzyża,co wiedzie do Zmartwychwstania.

Modlitwy do patronów ministrantów

Modlitwa do św. Tarsycjusza

Święty Tarsycjuszu, Patronie i wzorze nasz,Ty niosłeś Jezusa na sercu i w sercu jako największy swój skarb.Cześć i miłość Jezusa promieniowały z Twego obliczai dla Niego oddałeś radośnie swe młode życie.I my zawsze chcemy nosić Jezusa w swym sercu, chcemy ze skupieniem,z czcią i miłością chodzić wokół Jego ołtarza.Chcemy nieść Jezusa do domu, do szkoły i wszędzie przez dobry przykład. Pomóż nam i spraw, abyśmy całym życiem tylko Jemu służylii do Niego należeli teraz i na wieki. Amen.

Modlitwa do św. Dominika Savio

Święty mój patronie Dominiku Savio jesteś moim pełnym chwały obrońcą.W trudach swoich kroczyłeś śladami Jezusa, a przez ukryte swe życie i cnoty,przez czystość, pokorę i żarliwość najbliższy jesteś Maryi.Od dawna poświęciłem się tobie, ale jeszcze niczego godnego ciebie nie uczyniłemi wstyd mi nazywać ciebie swoim, bo zasłużyłeś na naśladowców odznaczających się wielką czystością zamiarów i wielką stanowczością.Święty Dominiku Savio roztocz, więc nade mną opiekę.Czuwaj nade mną, nie dozwól, abym wlókł się opieszale,wyjednaj mi łaskę niezbędną do sprostania moim obowiązkom abym mógł czynić postępy we wszystkich cnotach:w wierze, nadziei i miłości, w roztropności i męstwie, sprawiedliwościi umiarkowaniu,a również w pokorze, w czystości, w hojności, w łagodności, i w prawdomówności. Przewodniku dusz, który tak wiele serc zwróciłeś ku Bogu, módl się za mnie. Amen

lub:

Umiłowany święty Dominiku Savio oddaję się w twoje ręce i przez miłość Jezusa,która ciebie wybrała i uczyniła świętym, błagam cię, abyś modlił się za mnie,aby On, jak ciebie przywiódł do nieba, tak i mnie w czasie odpowiednim do nieba zabrał.Przeto proszę cię, abyś mi wyjednał siedem wielkich darów, które będą czyniły moje serceochoczym i zdolnym do wiaryi cnoty. Proś dla mnie o dar mądrości, abym wolał niebo od ziemii odróżniał prawdę od fałszu; o dar rozumu, który utrwali w mym umyśle tajemnice Jego Słowa;o dar rady, abym umiał znajdować właściwą drogę wśród wszystkich zawiłości życia; o dar męstwa,aby wszystkimi moimi wysiłkami kierowało szczere pragnienie chwały Bożej; o dar pobożności,abym pobożny był i skupiony; i o dar bojaźni Bożej, abym wśród wszystkichspływających na mnie błogosławieństw zachował równowagę i okazywał nabożną cześć.Przez Chrystusa, Pana Naszego. Amen.

lub:

Boże, źródło wszelkiego dobra, Ty w świętym Dominiku Savio dałeś młodzieży przedziwny przykład miłości i czystości.Dozwól również nam, swoim dzieciom, wzrastać w radości i miłości, aż do miary wielkości według pełni Chrystusa.Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha ŚwiętegoBóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen

Modlitwa do św. Alojzego Gonzagi

Boże, Twórco i Pomnożycielu wszystkich darów niebiańskich, zesłałeś św. Alojzemu łaskę niewinności i natchnąłeś duchem pokuty. Spraw przez jego zasługi, abyśmy mogli naśladować jego pokorę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

lub:

Niebieskich darów najwyższy szafarzu, Boże nasz, któryś w anielskim młodzieniaszku świętym Alojzym przedziwną niewinność życia z podobną pokutą połączył, spraw łaskawie, prosimy, abyśmy takiej niewinności nie umiejąc dochować, pokutę jego naśladować potrafili.

Modlitwa do św. Jana Berchmansa

Boże, który natchnąłeś św. Jana Berchmansa w dążeniu do miłosierdzia doskonałego, co otworzyło przed nim Twoje Królestwo, spraw, abyśmy na końcu spraw naszej ziemskiej wędrówki osiągnęli wieczną radość. Amen

lub:

Święty Janie Berchmansie,racz być moim opiekunem i przewodnikiem do nieba.Wypraszaj mi światło i dar rady w wątpliwościach,siłę i męstwo w pokusach i przeciwnościach.Kieruj moimi krokami, ręce moje nakłaniaj ku dobrym uczynkom,a serce i wolę zapalaj do miłości Boga i bliźniego.Dopomóż mi, abym do końca wiernie służył Bogu,jak Ty służyłeś. Amen.

sobota,
23 września 2017